Co děláme

Ricardo Prague s.r.o. bylo založeno v roce 2000 a v současné době má 290 zaměstnanců.

Konstrukce

Konstrukční tým pražské pobočky Ricardo patří mezi nejuznávanější v mnoha oborech na celém světě. Naši konstruktéři jsou plně kvalifikovaní pro vývoj a konstrukci motorů, pohonných ústrojí, převodovek a vozidel. Působíme nejen v oblasti osobních a nákladních automobilů, ale také ve vývoji motocyklů, vojenských vozidel, pohonných systémů pro lokomotivy a lodě.

Zabýváme se všemi fázemi vývoje od návrhu konceptu, jeho projednávání se zákazníkem přes konstrukční návrhy detailů, skupin a příslušenství, zajišťování dílů pro stavbu prototypů až po úpravy vyplývající ze zkoušek. Pro práci používáme různé CAD systémy a simulační software. 

Analýzy a simulace

Oddělení analýz a simulací se zabývá komplexními výpočty v oblasti spalovacích motorů, automobilů a převodovek. Tato práce zahrnuje termodynamické výpočty, strukturální výpočty, výpočty proudění, MBS dynamické simulace, optimalizaci chlazení či simulaci ve spalovacím prostoru motoru.

Řízení a elektronika

Oddělení Control and Electronics sestává ze tří technických oblastí: Electronics Hardware, Embedded Sofware a Controls. Tyto technické oblasti podporují široké spektrum projektů od pokročilého výzkumu a vývoje až po výrobu.

Vývoj software

Software Development vyvíjí simulační nástroje pro použití zejména v automobilovém průmyslu. Vyvíjené produkty (VECTIS, WAVE, ENGDYN, RINGPAK, VALDYN, PISDYN, FEARCE a IGNITE) jsou používány pro návrh, vývoj a optimalizaci vozidel a spalovacích motorů. V pražské pobočce Ricarda Software se podílíme na vývoji všech těchto produktů. Část našich vývojářů se zabývá vývojem řešičů, které používají metodu konečných prvků nebo metodu konečných objemů. Další velkou část zaměstnanců tvoří vývojáři grafického uživatelského prostředí. Navíc máme tým specialistů, který našim zákazníkům poskytuje kvalitní uživatelskou podporu.

Informační technologie

Oddělení Informačních technologií zajišťuje a dodává řešení na základě kvalitativních požadavků. Zajišťuje nepřetržitý provoz informačních a komunikačních systémů včetně správy sítí. Spravuje firemní hardware a software a poskytuje službu vzdálené IT podpory formou GSD celé skupině Ricardo. Snahou je přinášet inovativní systémy, technologie a řešení, které naší společnosti pomáhají získávat konkurenční výhody na trhu.